Konference v Olomouci | poradna práva

AKTUALITY

 

Česká televize se stala hlavním mediálním partnerem kampaně „Věk se neříká“, která vznikla v rámci projektu „Through age diversity towards fairly society", podpořeného z komunitárního programu Progress (EU).


Společné prohlášení lidskoprávních organizací a dalších osob k navrhované novelizaci občanského zákoníku, které zakládá snížení právní ochrany dětí a omezeně svéprávných dospělých. Text prohlášení naleznete ZDE.

 

Záštitu nad naším projektem „Through age diversity towards fairly society", podpořeného z komunitárního programu Progress (EU), převzala také Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. Projekt se zaměřuje na zaměstnávání osob 50+.

 

Minulý týden převzal záštitu nad naším projektem s názvem „Through age diversity towards fairly society", podpořeného z komunitárního programu Progress (EU), prezident České republiky p. Miloš Zeman. Projekt „Through age diversity towards fairly society" směřuje k posílení postavení osob starších 50ti let při udržení na trhu práce, resp. pro vstup na trh práce.

 

NABÍZÍME AKREDITOVANÉ VZDĚLÁVÁNÍ PRO SOCIÁLNÍ PRACOVNÍKY I PRO VEŘEJNOU SPRÁVU. Více informací naleznete ZDE.

Diskriminace jako jeden z faktorů sociálního vyloučení

Konference v Olomouci dne 14. května 2013

 

Prezentace z konference:

 

David Strupek: Počátky boje proti diskriminaci v České republice. Ke stažení ZDE

 

Vojtěch Bartoš: Jablka s Jablky. Statistické a experimentální měření diskriminace. Ke stažení ZDE

 

Petr Polák: Dosavadní zkušenosti veřejného ochránce práv s problematikou rovného zacházení. Ke stažení ZDE

 

Martina Štěpánková: Situační testing. Ke stažení ZDE